Informace o legislativním procesu ve věci novely zákoníku práce

 

 

8. 3. 2017

Již dříve jsme Vás informovali o chystaných novinkách v zákoníku práce, které by měly nabýt účinnosti 1. července 2017, s výjimkou ustanovení týkajících se dovolené, která mají nabýt účinnosti ke dni 1. ledna 2018. Nyní opět přicházíme s aktuální informací o stavu legislativního procesu v dané věci.

V prosinci 2016 prošel návrh zákona v Poslanecké sněmovně PČR prvním čtením, na němž se tato komora Parlamentu ČR usnesla na jeho přikázání k projednání výboru pro sociální politiku. Ten svým usnesením Poslanecké sněmovně PČR doporučil, aby vyslovila s vládním návrhem zákona souhlas, ovšem se změnami a doplňky v usnesení uvedenými.

Hospodářský výbor navíc Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR doporučil předmětný sněmovní tisk ve znění předloženého vládního návrhu zákona projednat.

Nyní bude následovat druhé čtení v Poslanecké sněmovně PČR, a to na její přerušené 55. schůzi, která by měla pokračovat od 14. března 2017.

Legislativní proces v této věci budeme i nadále sledovat a informovat Vás o jeho průběhu. Jakmile novela zákoníku práce vstoupí v platnost, naleznete na těchto stránkách aktualizované vzory pracovněprávních dokumentů, které budou novou právní úpravu reflektovat.

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace